Algo Dijital


Algo Dijital

     TEGV  (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) ve Google iş birliğiyle oluşturulan, ilk Türkçe kodlama oyunudur.  Çocuklar için olan algo dijital ile algoritma geliştirme yeteneklerini güçlendirme hedef alınmıştır. 6-14 yaş aralığına hitap eden platforma ücretsiz üye olunarak oynayabilir. Çocuklar güvenli dijital ortamda hem eğlenecek hem de öğrenecek.

 

     Algo dijitalin faydasını anlamak adına algoritma nedir kısaca bahsedelim. Algoritma bir problemin çözümünde izlenecek yolları adımlar halinde yazılmasına denir. Kodlamanın temelinde algoritma yatmaktadır. Matematik sorularını çözerken de algoritmik düşünürüz. Algo dijital ile kodlama mantığını öğrenen çocuklar derslerinde farklı düşünebilme yeteneklerini kullanarak daha başarılı bir geleceğe ilerlerler.  Kendi gezegenini oluşturan çocuklar, uzaylı Yuko ve köpeği Kuçuba ile uzayda dolaşarak gezegenleri keşfeder ve belirli görevleri tamamlar. Krakteri yönlendirebilmek için blok temelli kodlama yapar. Her görevden sonra yeni bir kod bloğu gelir. Çocuklar, Algo Dijital ile kodlamaya başlangıç yapmış oluyorlar.

 

Trunçgil Teknoloji olarak sizler için oynadık videoyu https://youtu.be/RgdSgQJHnGE adresinden izleyebilirsiniz. Biz sevdik çocukların da eğlenerek oynayacaklarına inanıyoruz. Oynamak isteyenler için link https://algodijital.com/

 

 

 

 

Diğer Yazılar

Türkiye'nin en büyük online sağlık platformu! TRDoktor.com Yayına Girmiştir

Google AMP

Instagram videolar için konularına göre kanal özelliğini test ediyor

Google PWA