İnstagram Hikaye Görüntüsü Alındı Bildirimi


İnstagram  Hikaye  Görüntüsü Alındı Bildirimi

Instagram Hikâyelerde ekran görüntüsü alındı bildirimini nasıl engellersiniz?

Snapchat uygulamasından alışık olduğumuz ekran görüntüsü alındı bildirimi çoğumuzu zor durumda bırakmış olabilir. Belki de instagramın en çok tercih edilmesinin sebeplerinden biride ekran görüntüsü rahatça alınabilmesidir. Fakat geçen haftalarda instagramın yeni güncellemesiyle bu rahatlıkta bozuldu. Hikâyelerde ekran görüntüsü alındı bildirimi hikâye sahibine gönderilmektir.

Kimin ekran görüntüsü aldığını bilmek için hikâyenizin kimler tarafından görüntülendiğine bakmanız yeterli. Hikâyenin ekran görüntüsünü alan kullanıcıların yanında küçük bir yıldız oluşur. İlk defa ekran görüntüsü aldığınızda instagram sizi uyaracaktır. Unutmayın ki bunu sadece bir defa yapacaktır.

Şimdi gelelim engellemelerin yollarına. Ekran görüntüsü almadan önce telefonunuzu uçak moduna alarak Instagramın uyarı sistemini tetiklemesini engelleyebilirsiniz. Bir diğer yol ise Instagramın web sitesinden hikâyeleri indirerek bildirimlerden kurtulabilirsiniz.

Bu arada Instagramın bu özelliği şu an Türkiye’de birçok kullanıcı bu özelliği kullanırken, diğer kullanıcılar henüz böyle bir durumdan haberdar değil.

 

 

 

 

Diğer Yazılar

Uygulamalarda Bugün: VERO

Robotik Kodlama

Ümit Tunç'un Yüksek Lisans Tezi Yayınlandı

Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalı