React Native ile Geliştirilmiş Uygulamaların 13 Harika Örneği


Sesli Oku
React Native ile Geliştirilmiş Uygulamaların 13 Harika Örneği

 

Tüm platformlar için yalnızca bir paradigma kullanarak uygulama oluşturma fikri kulağa biraz gerçek dışı geliyor. Ancak React Native , aralarındaki kodun çoğunu yeniden kullanma imkanı sayesinde farklı platformlarda uygulama oluşturma sürecini hızlandırır .

Bu çerçevenin ne olduğunu merak ediyorsanız , React Native nedir? Makalemize göz atmanızı öneririz. .

Tüm artıları ve eksileri hesaba katarsak , hiçbir şirketin mobil uygulama geliştirmeleri için React Native'e razı olmasına şaşmamalı . İşte üretimde bu çerçeveden yararlanan örneklerin bir listesi.

1. Facebook ve React Native

React Native, Facebook'un şirketin ihtiyaçlarına yanıt olarak geliştirilen hackathon projesi olarak başladı. Facebook , hızlı yinelemeler ve tüm ürünü tek bir ekibin oluşturması gibi web geliştirmenin tüm avantajlarını mobile getirmek istedi . Böyle en Doğalöğesini Tepki hayata ve hem iOS ve Android uygulamaları için mobil uygulama geliştirme kaldıraçlı edilmiştir .

Geliştirici ekibi, bu tür uygulamalarda çok önemli olan başlatma süresi gibi uygulama performansını test etmek için iOS için Facebook uygulamasındaki Events Dashboard özelliğini React Native'e dönüştürdü. Kullanıcının uygulamaya ilişkin ilk izleniminin önemli bir parçasıdır ve kalıp kalmayacağını veya çıkıp çıkmayacağını belirler. Başardıkları şey, pazara sunma süresini yarı yarıya azaltmaktı. React Native ile olan yolculuklarını buradan okuyun .

React Native mobil uygulama örnekleri - Facebook

kaynak: Unsplash

2. Skype  ve React Native

2017'nin başında Skype, React Native'de yazılan tamamen yeni uygulaması üzerinde çalıştığını duyurdu . Oldukça iyi tasarlanmış uygulama sayısız sorundan muzdarip olduğu için, tüm kullanıcılar için oldukça iyi bir bilgiydi. Yeni sürüm, simgelerden tüm düzene kadar tamamen yenilenerek birkaç temiz özellik de eklendi.

Ayrıca Microsoft'un React Native'i yalnızca mobil platformlar için değil, Windows masaüstü uygulaması için de kullanmaya karar verdiğini belirtmekte fayda var. GitHub Repo Microsoft tarafından devralınan Evrensel Windows platformları için yerel eklenti tepki ile ve aktif geliştirilme aşamasındadır. Bu, RN platformu için iyi bir işaret ve potansiyelinin mobil uygulama geliştirmenin ötesine geçtiğini gösteriyor.

React Native mobil uygulama örnekleri - Skype

Kaynak: Unsplash

3. Facebook Reklamları ve React Native

Sosyal ağ platformu, Facebook çatısı altında geliştirilen tek React Native uygulaması değil. Facebook Ads aslında Android için ilk React Native uygulamasıydı ve şirkette yerleşik ilk React Native tabanlı, çapraz platform uygulamasıydı . Çerçeve , reklam biçimleri, saat dilimleri, tarih biçimleri, para birimleri, para birimi kuralları ve benzerlerindeki farklılıkları doğru bir şekilde ele almak için gereken birçok karmaşık iş mantığı için mükemmel bir şekilde uygun görünüyordu , özellikle de büyük bir bölümü zaten JavaScript'te yazılmıştı. Bunun da ötesinde, React Native ile çok fazla veriye sahip UI yüzeylerinin uygulanması çok daha kolay olacaktır.

Facebook Ads uygulamasıyla birlikte geliştirilen çok sayıda bileşen, diğer geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmaları için yararlı olmuştur.

Facebook'tan ilk tam React Native uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin .

4. Instagram ve React Native

Instagram, React Native'i hayal edebileceğiniz en basit görünümden başlayarak mevcut yerel uygulamasına entegre etme zorluğunu üstlendi : Başlangıçta WebView olarak uygulanan Push Bildirimleri görünümü. UI oldukça basit olduğu için navigasyon altyapısı oluşturmayı gerektirmiyordu.

Instagram'daki geliştirme ekibi yolda birkaç sorunla karşılaştı, ancak geliştirici hızını önemli ölçüde artırdılar. Ürünlere bağlı olarak, kodun% 85 ila% 99'u Android ve iOS uygulamaları arasında paylaşıldı , böylece ekip, uygulamayı yerel bir çözüme göre çok daha hızlı teslim edebildi.

Instagram mühendislik blogunda daha fazlasını okuyun .

React Native mobil uygulama örnekleri - Instagram

Kaynak: Unsplash

5. Tesla ve React Native

Dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla da React Native topluluğuna katıldı. Şirket, Facebook'un trend çerçevesini kullanarak elektrikli otomobil ve Powerwall pil sahipleri için uygulamasını geliştirdi . Uygulama, bir aracı teşhis etmek ve bulmak ve ayrıca bir akıllı telefon yardımıyla kısmen kontrol etmek için tasarlanmıştır.

Tesla, projeyle ilgili pek çok detayı açıklamadı, ancak uygulama müşterilerden genel olarak olumlu geri bildirimler aldı.

React Native mobil uygulama örnekleri - Tesla

Kaynak: Unsplash

6. Walmart ve React Native

Walmart, dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi olmayı hedefleyerek gerçekten yüksek olmayı hedefliyor. Bu kadar büyük hedeflerle, şirketin rekabet avantajı elde etmek için daha yüksek risk içeren cesur adımlar atması gerekiyor. Bu nedenle her zaman yeni teknolojileri deneyerek müşteri deneyimini iyileştirmenin yollarını ararlar. Walmart, Node.js'yi yığınlarına dahil ederek yenilikçi tavrını zaten kanıtladı. Birkaç yıl sonra, mobil uygulamalarını da React Native'e yeniden yazdılar.

Walmart , daha az kaynak kullanarak ve daha kısa sürede uygulamanın performansını hem iOS hem de Android'de artırmayı başardı . Kod tabanının% 95'i platformlar arasında paylaşılırken , kuruluş genelinde geliştiricilerin becerileri ve deneyimlerinden yararlanıldı. React Native, yerel uygulamalarla neredeyse aynı olan harika performans ve son derece akıcı animasyonlara izin verdi.

Başarı öyküleri hakkında daha fazlasını okuyun .

React Native mobil uygulama örnekleri - Walmart

7. Airbnb ve React Native

Airbnb ayrıca React Native'i mobil uygulamasına entegre etti. Çerçeve ile çalışırken ilk fark ettikleri şey, mevcut yerel uygulamalarla entegrasyon maliyetinin yüksek olmasına rağmen karşılığını aldığıydı. React Native'i başlatmak çok kolaydı , ancak yol boyunca bazı zorluklar ortaya çıktı. Esas sorun, React'e yeni başlayan kişilerin bir React uygulaması bağlamında bazı durum yönetimi kavramlarıyla mücadele etmelerinden kaynaklanıyordu.

Diğer taraftan en büyük avantajı, kodu yeniden kullanabilmesiydi. Çoğu bileşen son derece yeniden kullanılabilir nitelikteydi. Dahası, React kodu yeniden düzenlemeyi ve üzerinde yinelemeyi çok kolaylaştırdı.

Bu teknoloji konuşmasında Airbnb'de React Native uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin .

Güncelleme : "Çeşitli teknik ve organizasyonel sorunlar nedeniyle" Airbnb, React Native'den tamamen yerel bir gelişime geçecek . Genel deneyimin mühendisler tarafından olumlu olarak tanımlandığını belirtmekte fayda var. Ayrıca, Airbnb'nin React Native'in avantajlarını kabul ettiği ve bazı konseptlerini yerel geliştirmeye dahil etmeye çalıştığı görülüyor. React Native'den bazı fikirleri ödünç alan Android için Epoxy kitaplığını yayınladı (örn. Bildirime dayalı sözdizimi, bileşen ağacı farklılaşması).

8. SoundCloud Pulse ve React Native

SoundCloud Pulse , hesaplarını yönetmelerine ve topluluklarını canlı tutmalarına yardımcı olan, içerik oluşturuculara yönelik bir uygulamadır. Şirket ikinci yerel uygulama setini tasarlamaya başladığında birkaç engelle karşılaştı. iOS geliştiricilerinin bulunması imkansızdı ve iOS ile Android sürümleri arasında büyük bir boşluk olmasını istemiyorlardı. Bu nedenle, bağımsız bir araştırma ekibi, React Native tabanlı prototiplerle kullanıcı testi oturumları düzenlemeye başladı.

SoundCloud'daki ekibin tespit ettiği birkaç zayıf noktaya rağmen, çerçeve ile ilgili deneyimleri genellikle olumluydu. Geliştiriciler , React tabanlı bir uygulamada çalışmayı yerel bir uygulamadan daha kolay buldular . Dahası, uzman mobil geliştiricilerden sık sık girdi almadan uygulamayı kendi başlarına oluşturabiliyorlardı. Teknoloji bloglarında yolculukları hakkında daha fazla bilgi edinin .

React Native mobil uygulama örnekleri - SoundCloud

Kaynak: Pixabay

9. Yeti Akıllı Ev ve React Native

Yeti Smart Home'daki geliştirme ekibi , SoundCloud'daki adamlarla benzer bir sorunla karşılaştı. İOS ve Android geliştiricilerinden yoksunlardı, ancak gerçekten yerel uygulamalar oluşturmaya başlamak istediler. Bu nedenle, Swift ve Java'da ayrı ayrı iyi yerel deneyimler oluşturmak için sıfırdan öğrenmekten daha iyi bir seçenek gibi görünen bir çerçeve olan React Native'e döndüler.

React Native hala olgunlaşmamış bir manzara olduğu için başlangıçta o kadar da kolay değildi. Sadece zaman ve büyüyen Açık Kaynak topluluğunun katkısıyla , proje daha hızlı ve daha hızlı ilerledi ve ardından farklı cihazları kontrol edecek bileşenleri tasarlamak için mobil ekranın dışına atlayabilirler.

React Native, modüler yapısı sayesinde , her bir arayüzü oluşturmak için bu "küçük tuğlaları" yeniden kullanmayı mümkün kıldı. React Native ile deneyimleri hakkında daha fazlasını buradan okuyun .

10. whym ve React Native

whym  , gezginler, konaklama ve oteller ve havaalanları gibi seyahat işletmeleri için gerçek zamanlı bir çeviri uygulamasıdır. Dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat canlı tercümana erişim sağlar.

Whym, Netguru'daki React Native ekibimiz tarafından oluşturuldu. Uygulama başlangıçta yalnızca iOS için yerel olarak geliştirildi, ancak müşteri uygulamayı yeni işletim sistemlerine hızlı bir şekilde başlatma özelliğine sahip diğer platformlar için daha fazla geliştirme yapmayı düşünmeye başladığında ekibimiz , bu hedeflere ulaşmak için etkili bir çözüm olarak React Native'i önerdi.

Uygulamayı RN'de oluşturmak, yerel geliştirmeden yaklaşık% 25 daha hızlıydı ve onu diğer platformlara ölçeklendirirken, para ve zaman açısından tasarruf daha da yüksek olabilir. Makalemizde yerel iOS uygulamasına kıyasla React Native'in nasıl olduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

React Native uygulama geliştirme - whym

11. ChaperHome ve React Native

ChaperHome , React Native kullanılarak Netguru ekibi tarafından da geliştirilen kişisel güvenlik uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıların bir koruyucu seçmesine (kullanıcı kendini güvende hissetmiyorsa bilgilendirilecek kişi), bir varış noktasına varış zamanını ayarlamasına (kullanıcı güvenli bir şekilde vardığında koruyucuya bilgi verilecektir) veya grup seçeneğini seçmesine olanak tanır. dışarıda olan arkadaşlarınızı takip edin.

Sınırlı bir bütçe ve süre nedeniyle , ilk sürüm için özelliklere öncelik vermek ve iOS ve Android için uygulamayı kısa süreler içinde teslim etmeye yardımcı olacak bir çerçeve seçmek çok önemliydi . React Native'in mükemmel bir eşleşme olduğu ortaya çıktı.

ChaperHome, yeni işlevler ve bu türden bir uygulamanın çeşitli diğer endüstrilerde kullanılabileceği yollar için birçok ilginç öneri de dahil olmak üzere kullanıcılardan harika geri bildirimler aldı.

React Native uygulama geliştirme - Shine

12. Shine and React Native

Shine, kullanıcıların motivasyon sloganlarını ve makaleleri okumalarına, rahatlamalarına ve gün için "check-in yapmalarına" yardımcı olan, uzmanlar tarafından oluşturulan ilham verici kayıtlar sunan ve günlük yaşamın stresiyle başa çıkmaya yardımcı olan bir farkındalık uygulamasıdır.

İçerik oluşturucular uygulamayı öncelikle iOS cihazları için geliştirmek istediler, çünkü hedefleri iOS'un önemli bir pazar payına sahip olduğu ABD pazarı (Aralık 2018 itibarıyla % 44,8 ). Ancak, işletme ilgi kazandığında hızlı bir şekilde bir Android uygulaması oluşturabilmek istiyorlardı . Bu yüzden React Native'i seçtiler.

Uygulama, Aralık 2017'de başarılı bir şekilde piyasaya sürüldü ve zaten App Store'da gösterildi . Dahası, Apple tarafından 2018'in en iyi uygulamalarından biri olarak seçildi. Shine'ın başarı öyküsü hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz .

React Native mobil uygulama örnekleri - Shine

Kaynak: Netguru

13. Uber Yiyor ve React Native

Uber, yakın zamanda yiyecek dağıtım uygulamalarının mühendisliğinde React Native'den yararlanma konusundaki görüşlerini paylaştı . Standart Uber uygulamasının aksine, Uber Eats pazarı üç taraf içerir: restoranlar, teslimat ortakları ve yemek yiyenler. Böyle bir model, restoranlar için ekstra bir gösterge panosu gerektiriyordu.

Orijinal Restaurant Dashboard web için oluşturuldu ve kullanıcı deneyimi için çok önemli bir sorun olan sesli bildirimler gibi yerel cihaz işlevlerine sınırlı erişim sağladı . Ekip, React'i kullanırken büyük bir deneyime sahip olduğu, ancak iOS / Android maruziyetini sınırladığı için gösterge panosunu RN ile yeniden oluşturmaya karar verdi.

Çerçeve, Uber Eats'te kullanılan teknoloji yığınının yalnızca küçük bir bölümünü oluştursa da geliştiriciler , pazar büyüdükçe ihtiyaçları karşılamalarına yardımcı olabilecek olanakları ve kapasitesi konusunda çok olumlular.

React Native mobil uygulama örnekleri - Uber eats

Kaynak: Pexels

Sonuç

Doğal olarak, React Native'de yazılmış daha birçok özel uygulama var ve gelecekte geliştirmenin geleceğinde çerçeve için alanın arttığını görebiliriz. React Native, yerel uygulama geliştirmeye uygun bir alternatif olduğunu kanıtladı ve bazı hatalara rağmen çok çeşitli olasılıklar getiriyor . Dinamik bir topluluk büyümesi ve daha yüksek popülerlikle, yakın gelecekte çok daha fazla React Native uygulamasının ortaya çıkacağını görmeye mahkumuz.

İletişim

İletişim


Emek Ofis: Emek Mh. Cemil Alevli Cad. Asım Bey Apt. Altı 4/A Şehitkamil/Gaziantep

Teknopark Ofis: Yamaçtepe Mh. Gaziantep Teknopark A Blok B-3 Şahinbey/Gaziantep

+90 546 256 5627

info@truncgil.com

Takip Edin